Öğrenciler lisedeyken
üniversiteli mentorundan
bilgi alır.
Merak ettiklerini

mentoruna sorarak
geleceğine hazırlanır.

tanış

danış

Mentorum-U Nedir?

Mentorum U, sınavlara hazırlanan öğrencilerinin bu zor döneminde bir nebze olsun 
yanlarında bulunmak, onları motive etmek, gerektiğinde ve ihtiyaç duyulduğunda yüz yüze görüşmek ve bu doğrultuda onların yanında hissedebileceği bir arkadaş olmak. Kısa bir süreliğine sadece sosyal medya ile yönetim yapan Mentorum U, ilerleyen günlerde öğrencilerin birbiri ile konuşabildiği, yardımlaşacağı ve aklına sorulan soruları sorabileceği bir sosyal ağ platformuna dönüşecektir.

Yaş grubu gözetmeksizin sınav döneminde olup gelecek kaygıları taşıyan, psikolojik olarak yardım ve desteğe ihtiyacı olan geniş öğrenci kitlelerine birincil destekçi olmak, çalışma alanımızı genişletip yaşam koçluğu, eğitim koçluğu, öğrenci koçluğu gibi birimler oluşturarak alanımızla ilgili aktivasyonlarda yer almak, öğrencinin ihtiyacı olduğu her an destek ve danışma hizmetlerimize kolayca ulaşımını sağlamak, çalışmalarımızı sevgi, saygı ve güven üzerine oluşturmak, öğrenciler ve dahası eğitim kurumlarında danışmanlık konusunda en çok tercih edilen kuruluş olarak yer almaktır.

Sınav döneminde olup psikolojik destek ve danışmanlığa ihtiyaç duyan öğrencilere yardımcı olmak, bu zorlu süreçte maruz kaldıkları çevresel baskıları mümkün olduğunca en aza indirgemek hedeflenir. Aynı zorlu dönemlerden geçmiş ve bu süreçte kişisel destek bulamamış bireyler olarak yardıma ihtiyacı olan öğrencilerle yapılan görüşmeler boyunca güven, tecrübe, kişilerle iyi iletişim kurma ve etik anlayış ilkeleri doğrultusunda kişisel destek ve motivasyon sağlanır. Bireysel çalışma programı hazırlama ve uygulama takibi gibi çalışmalar yapılır.

Uğur Sınava Hazırlık Merkezi